Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019

χρωμα μητρικου γαλακτος

γυαλι πλατη κουζινας
συμβεβλημενοι γιατροι χανια

Στο Stadium of Light η Λίβερπουλ ξεκίνησε με φόρα για 20 λεπτά βάζοντας και γκολ με τον Στάριτζ (19), όμως σταδιακά έμεινε από δυνάμεις. Η Σάντερλαντ ισοφάρισε με εύστοχο πέναλτυ του Ντεφόε (25), όμως η Λίβερπουλ κατάφερε να βάλει ένα ακόμη γκολ με τον Μανέ (71).

λουξ τιμη

φυγε κ ασε με στιχοι

2017 01 02T163257Z 126376377 MT1ACI14716935 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND SUN LIV
(Ο Μανέ κάνει το 1-2 για την Λίβερπουλ - Πηγή: Reuters / Russell Cheyne Livepic)

Όμως ο Σενεγαλέζος επιθετικός στο τελευταίο ματς πριν φύγει για το Copa Africa έκανε ένα ανόητο πέναλτυ με χέρι στο τείχος, που ο Ντεφόε μετέτρεψε στο τελικό 2-2 (84). Ο Μανόνε στις καθυστερήσεις σταμάτησε εντυπωσιακά σουτ του Λαλάνα και η ομάδα του Κλοπ πλέον ελπίζει μόνο σε νίκη της Τότεναμ επί της Τσέλσι την Τετάρτη, ώστε να μην μεγαλώσει η διαφορά της από την κορυφή.

2017 01 02T165216Z 126377536 MT1ACI14717027 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND SUN LIV
(Εύστοχος και στα δύο πέναλτυ της Σάντερλαντ ο Ντεφόε - Πηγή: Reuters / Russell Cheyne Livepic)

Μετά από ένα στείρο πρώτο ημίχρονο στο Μάντσεστερ, στο οποίο αποβλήθηκε για την ομάδα του Γκουαρντιόλα και ο Φερναντίνιο με κόκκινη στο 32, η Σίτυ με τους Κλισί (58) και Αγκουέρο (62) νίκησε με 2-1 την Μπέρνλι, παρότι οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τον Μι (70).

2017 01 02T161904Z 126375544 MT1ACI14716887 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND MCI BUR
(Πηγή: Action Images via Reuters / Jason Cairnduff Livepic)

Στο τελευταίο ματς στο Λονδίνο, η Γουέστ Χαμ έμεινε με 10 παίκτες από το 15 με τη τραβηγμένη αποβολή του Φεχουλί και παρά την προσπάθειά της έχασε από την Γιουνάιτεντ.

2017 01 02T181846Z 126382726 MT1ACI14717262 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND WHU MUN
(Η απόκρουση της χρονιάς από τον Ράντολφ - Πηγή: Reuters / Eddie Keogh Livepic)

Αφού στο 35 έγινε η απόκρουση του πρωταθλήματος από τον γκολκίπερ των γηπεδούχων Ράντολφ σε σουτ του Βαλένσια (ήταν πάντως ελάχιστα οφσάιντ) από τα 2 μέτρα (χρειάστηκε to goal line tech για να φανεί) και ο Λίνγκαρντ στην κενή εστία σημάδεψε το δοκάρι από το 1 μέτρο, και στο 60 ο Ντε Χέα σταμάτησε τον Αντόνι σε τετ α τετ, ήρθαν τα γκολ.

2017 01 02T183832Z 126383912 MT1ACI14717285 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND WHU MUN
(Ο Μάτα σκοράρει - Πηγή: Action Images via Reuters / John Sibley Livepic)

Οι δύο αλλαγές του Μουρίνιο, Ράσφορντ και Μάτα συνδυάστηκαν για το 0-1 του Ισπανού (63) και στο 78 ο Ιμπραΐμοβιτς σημείωσε το 13ο γκολ στη σεζόν (από αντικανονική καθαρά θέση) για το 0-2 και την 6η συνεχόμενη νίκη της Γιουνάιτεντ (λίγο μετά είχε δοκάρι και ο Ράσφορντ).

2017 01 02T185549Z 126384949 MT1ACI14717326 RTRMADP 3 SOCCER ENGLAND WHU MUN
(18 γκολ στη σεζόν σε ολες τις διοργανώσεις ο Ζλάταν - Πηγή: Reuters / Eddie Keogh Livepic)