αμπελοφυλλα αννας

πονοδοντος χωρις λογο
μιλω για τα παιδια μου μοσχολιου στιχοι
ικαρος τουρνουα μπασκετ

Με τρία σημαντικά παιχνίδια συνεχίστηκε την Κυριακή (02/12) η Super League. Για τη 12η αγωνιστική ο αγώνας που συγκέντρωσε το μεγαλύτερο ενδιαφέρον ήταν αυτός του Άρη με τον Παναθηναϊκό στο «Κλέανθης Βικελίδης». Οι «πράσινοι» κατάφεραν να μείνουν αλώβητοι στη Θεσσαλονίκη, αφού απέσπασαν το 1-1 με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το «τριφύλλι» είδε τον διαιτητή Τζοβάρα να καταλογίζει δύο πέναλτι σε βάρος του στο πρώτο ημίχρονο, με το δεύτερο ειδικότερα να είναι εξαιρετικά αμφίβολο ως και… ανύπαρκτο. Ο Άρης εκμεταλλεύτηκε μόνο τη μια από τις δύο εκτελέσεις που είχε από την… άσπρη βούλα με τον Χαμζά Γιουνές να ανοίγει το σκορ στο 15’. Ο Παναθηναϊκός παρότι έμεινε και με δέκα παίκτες, όμως, βρήκε κι αυτός τη δική του ευκαιρία στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο Τζοβάρας καταλόγισε σωστά το πέναλτι στην παράβαση του Σιώπη στον Μπουζούκη και ο Τάσος Χατζηγιοβάνης με μια αριστοτεχνική εκτέλεση «αλά Πανένκα» διαμόρφωσε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.